O nas

Dzień dobry, witam wszystkich odwiedzających moją stronę. Skoro już jesteście to: albo lubicie szkło albo szukacie pomysłów na aranżację. Wszystko znajdziecie właśnie tutaj!

Szkłem zajmuję się „po kądzieli” moja mama pracowała w Szklarskiej Spółdzielni Pracy przy produkcji bombek choinkowych. Jako nastolatka chodziłam po lekcjach do mamy i przyglądałam się pracy wielu wspaniałych ludzi, którzy codziennie wydmuchiwali ze szklanych rurek większe lub mniejsze okragłe banieczki, złocili, dekorowali i pakowali szklane, delikatne ozdoby w kartony aby mogły cieszyć swoim urokiem licznych klientów.

Po jakimś czasie produkcja bombek upadła. Pozostała jedynie część usługowa, która niestety nie mogła utrzymać pracowników i w efekcie cała „szklarska” została zamknięta. Szkoda.

Po ukończeniu Liceum Plastycznego postanowiłam zająć się edukacją dzieci i ukończyłam US na wydziale Pedagogika. Po jakimś czasie wróciłam do szkła, luster i… ciężkiej pracy.

Ukończyłam też ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie odkryłam że moja pasja jest nie tylko „moja”. Poznałam tam wspaniałe osoby, które przez ”swoje” szkło dały mi możliwość spojrzeć z jeszcze większym optymizmem i ciekawością na pracę w szkle- grawerach, malaturach, glinkach do wypału i wielu materiałach potrzebnych do tworzenia szkła.

Odkrycie „luster w krynolinach” pomogło mi urzeczywistnić moje marzenia o takim szkle, które będzie tylko moje. Prace szklane inspirowane są karnawałem w Wenecji, strojami z „epoki” – falbanami, koronkami z jedwabiu, woalem z tiulu, perkalem, szyfonem i aksamitem. Wybarwienia w złocie, platynie oraz pereł są moim znakiem rozpoznawczym wśród wielu przedmiotów o podobnej tematyce.

Zapraszam do mojego świata.

Izabela Kołwzan